Izolacje przeciw wilgoci w pionie

Po wielu latach (będzie to już około dwadzieścia siedem lat), razem z moim drugim mężem zdecydowaliśmy się w końcu na budowę nowego domu. Tą decyzję odwlekaliśmy bardzo długo, z szczerze mówiąc nieoczywistych względów. Działkiem mamy swoją, w pięknej lokalizacji – nad wodą. Fundusze także zostały już przez nas całościowo zgromadzone na poczet budowy domu.

Jakie izolacje przeciw wilgoci w pionie zastosowaliśmy?

izolacja przeciwwilgociowa pionowaNasz działka jest zlokalizowana w przepięknej okolicy, z jeden strony okalana jest małym strumykiem, a nieopodal znajduje się bardzo duże jezioro. Generalnie znajduje się ona w lesie. Jest to taka mała polanka w dużym mieszanym (dębowo-świerkowym) lesie. Niestety właśnie ze względu na taką piękną i nietypową lokalizację już na samym początku budowy naszego nowego domu pojawiły się pewne problemy. Mianowicie okazało się, że teren należy do bardzo wilgotnych, co może w przyszłości doprowadzić do postępującego zniszczenia ścian naszego domu. Może też pojawić się już w pierwszym roku bardzo niezdrowy grzyb. Musieliśmy temu zapobiec, jak najszybciej, czyli na etapie budowy ścian. Pomogła nam z tym izolacja przeciwwilgociowa pionowa. Jest to polecane przez budowlańców rozwiązanie w przypadku stawiania budynków na terenach podmokłych. Poza tym musieliśmy także zrezygnować z wykopania piwnicy, która ze względu na dużą wilgotność mogłaby zostać zalana. Izolacja jest bardzo porządna, stworzona ze specjalnej poliwęglanowej nawierzchni, którą smaruje się ściany. Następnie nakładane są kolejne warstwy – są to substancje plastiko-podobne, które zastygają na ścianach.

Co ważne, dostaliśmy dożywotnią gwarancję na nasze ściany. Zakłada ona to, że w całym czasie użytkowanie naszego domu nie dojdzie z pewnością do pojawienia się między innymi wilgoci oraz grzyba na naszych ścianach, ale i w całym domu.